Kasım 27 17:21

PROF. AZİZ SANCAR’IN İFTİRALARI VE İTİRAFLARI

 PROF. AZİZ SANCAR’IN İFTİRALARI VE İTİRAFLARI

Türkiye’mizin ve İslam ülkelerinin:

a- Bilimde İÇTİHAD’tan uzaklaştıkları; yani değişen ve gelişen şartlara, değişmeyen Kur’ani ölçülere uygun yeni çözümler ve orijinal projeler üretmekte geri kaldıkları…

b- CİHAT (Askeri ve Milli Savunma) konusunda da, teknolojik ve psikolojik üstünlüğü Batı’ya kaptırdıkları için, maalesef ekonomik ve kültürel yönden işgale uğradıklarını ve sömürülmeye başladıklarını defalarca yazdık.

Ancak bunun suçunu -hâşâ- İslam’a ve inanca yüklemek, ya şeytanlık mantığıdır veya koyu bir aşağılık kompleksine kapılmaktır.

TEKNOFEST'in açılışı için İstanbul’a gelen Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz Sancar, Türkiye’nin bilimdeki gelişimiyle ilgili yorumlar yapmıştı.

Aziz Sancar: “Bilime politika ve din karıştırmayacaksınız. Bu, Türkiye'de çok ciddi bir sorundur. Bunu izah etmeye gerek yoktur. Bunu herkes biliyor. Bu sorun oldukça, biz doğru düzgün bilim yapamayız. Bunun öbür tarafı da var. Bilim adamları da din ve politikaya karışmayacak. Ben Müslümanım dediğimde, ‘Bilim adamı nasıl Müslüman olur?' diye bakılıyor. Türkler artık kafalarını kullansın. Birçok bilimsel kuruluşlar var ki oralara‘Ben Allah’a inanıyorum' diyeni eşikten sokmazlar. ‘Gâvurmuş, dine inanıyormuş, inanmıyormuş.' Bırakın bu işleri kardeşim. Eğer doğru dürüst bilim yapıyorsa, bırak bilimini yapsın.”[1] şeklinde safsatalar sıralamış, doğrularla yanlışları harmanlayıp, İslam Dinini küçümseyen ve bilime tersmiş gibi gösteren talihsiz tavırlar takınmıştı.

 

TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ:

 

Yorum Yaz