Mart 03 05:57

YA MİLLİ ÇÖZÜM’E FIRSAT SAĞLANACAK VEYA KİRLİ ÇÜRÜME VE ÇÖZÜLME HIZLANACAKTIR!

YA MİLLİ ÇÖZÜM’E FIRSAT SAĞLANACAK VEYA KİRLİ ÇÜRÜME VE ÇÖZÜLME HIZLANACAKTIR!

Suriye’nin kuzeyinde ve Türkiye sınırı çevresinde bir “Özerk Kürt Kanton Bölgesi” oluşturulması için, ABD ve İsrail’in yıllardır sürdürdükleri çalışmalar, sona yaklaşmış durumdadır. Türkiye haklı olarak, kendi güneydoğusunu da etkileyip karıştırmayı amaçlayan bu girişimlere karşı çıkmakta ve oldukça başarılı geçen “Zeytin Dalı ve Pençe-Kilit Operasyonları” gibi askeri harekâtlarla sınırımızın hemen ötesinde bir tampon bölge oluşturma çabasındadır. Suriye’de oluşturulmaya hazırlanan çok parçalı özerk kanton bölgelerle, Lübnanvari bir yapılanmanın hazırlandığını ve şu anda Irak’taki fiili ayrışmanın burada da sağlanmaya çalışıldığını anlamamak ahmaklıktır. Maalesef Suriye’nin bu parçalanma senaryolarına, “koruyucu ve denge kurucu” rolüyle bölgede kalmayı ve Büyük İsrail planlarına zemin hazırlamayı amaçlayan ABD zaten dünden razıdır. ABD Genelkurmay Başkanı’nın ve üst düzey komutanlarının, İsrail’den sonra Suriye’deki PKK-PYD terör kantonlarını ziyaret edip resmiyet kazandırmaları da bu amaçlıdır.

Rusya ve İran da, Suriye’deki bu ayrışmadan memnun gibi davranmaktadır. Çünkü bölgedeki varlıklarının devamı buna bağlıdır. Güya ABD’nin ve İsrail’in işgalci ve saldırgan politikalarına karşı kendi varlıkları bir nevi güvenlik sigortasıdır.

İşin en acı tarafı, Beşşar Esad yönetimi de, kendisine de hükümranlık fırsatı sağladıkları için; ABD, İsrail, Rusya ve İran’ın Suriye’deki bu fesatlıklarına razı olmuş durumdadır. Ve maalesef, daha önce Irak’ın da aynen bu şeytani yöntemle parçalanıp, Barzani Kürdistanı’na razı olan, hatta resmi ilişkiler başlatan Erdoğan iktidarı da aynı hatayı yapmaktan sakınmamıştır.

Makalenin tamamı için:https://www.millicozum.com/mc/duyurular/ya-milli-cozume-firsat-saglanacak-veya-kirli-curume-ve-cozulme-hizlanacaktir

 

Yorum Yaz